הונגריה

הונגריה היא מדינה נטולת עוגנות במרכז אירופה. בירתו, בודפשט, חצתה את נהר הדנובה שהפריד אותו משאר הונגריה. הנוף העירוני ההיסטורי, משובץ בקתדרלות גותיות מרשימות, ארמונות ומבנים עתיקים מפוארים מבודה ומכנסיית הקהילה הפארוקית המפוארת של פסלידי. הנוף העירוני שלה משובץ בציוני דרך אדריכליים על ראש הגבעה ההיסטורית של פסטי ובניינים משופצים מימי הביניים לאורך שדרת אנדרסי.

הונגריה, האומה המרכזית באירופה

הונגריה היא מדינה גאה במערב אירופה, הגובלת באוסטריה, גרמניה, צ'כיה, סלובקיה ופולין. ההונגרים הם גם תושבי צ'כיה השכנה, שם התואר -לה, שפירושו "בצד השני". הונגריה היא רפובליקה במרכז אירופה, הנשלטת מאז עצמאותה מהשלטון הקומוניסטי על ידי הרפובליקה העממית הסוציאליסטית של הונגריה. יום העצמאות הראשון (יום השנה להפרדת Hungary ) בשנת 1948 הוכרז על ידי נשיא הונגריה לאחר שמדינתו קיבלה עצמאות משליטה קומוניסטית. האומה, הידועה כיום בשם הונגריה, היא אחת המדינות העשירות ביותר באיחוד האירופי לנפש. עם זאת, המיתון הכלכלי העולמי האחרון גרם לרוב המוסדות המובילים במדינה לבקש סיוע כספי מסוכנויות בינלאומיות.

מטבע הונגריה, הפורינט ההונגרי

מוערך מאוד בגלל עוצמתו בהשוואה למטבעות אחרים באזור, בעיקר בשל מאזן הסחר עם מערב אירופה. המיתון הכלכלי הנוכחי הותיר את המדינה עם רמות אמון צרכניות נמוכות, מה שאילץ את תקציב המשק הבית להיות זהיר יותר מאי פעם. כתוצאה מכך, הוצאות הצרכנים בהונגריה חלו בירידה דרסטית מכיוון שהחברות מקצצות בהוצאות. רמת האופטימיות הצרכנית הנמוכה מביאה לעלייה משמעותית במחיר של מוצרי יסוד, כולל מוצרי מזון.

המיקום הגיאוגרפי של Hungary

הופך אותה לבחירה מצוינת כמדינה נטולת קרקע. Hungary חולקת את גבולותיה עם גרמניה, אוסטריה ויוון והגבול המזרחי שלה עם סלובקיה. בירת הונגריה היא בודפשט והעיר הגדולה במדינה היא בירת המדינה, בודפשט. דלתא הדנובה היא מרכז תיירות חשוב Hungary .

Hungary נמצאת בין הים הצפוני לים הבלטי

היא חולקת את גבול היבשה שלה עם גרמניה, איטליה ויוון ואת גבולות היבשה הנותרים עם רומניה, קרואטיה וטורקיה. הגיאוגרפיה של Hungary מחולקת לשלושה מחוזים מרכזיים – מערב מרכז Hungary , מזרח הונגריה המזרחית, ובודפשט. העיר הגדולה ביותר במדינה היא בודפשט והאדמה הפורייה ביותר במדינה היא דלתא הדנובה.

הונגריה מאוחדת תשמש כשותפת סחר לכל חברי האיחוד האירופי השכנים, במיוחד מעצמת אירופה, האיחוד האירופי. Hungary יכולה להיחשב כחברה מובילה באיחוד האירופי וראש הממשלה שלה, מר אורבושני, הבהיר תמיד את חזונו להצטרף לאיחוד. בתחילת המאה ה -20 הונגריה הייתה חלק מהותי באימפריה הגרמנית, אך לאחר מלחמת העולם השנייה איבדה המדינה את שאיפותיה הקיסריות והצטרפה למהפכה הקומוניסטית בהונגריה. כיום העם עדיין זוכר את הזיכרונות המרים של המשטר הקומוניסטי.

בשנת 2021 עברה המדינה חוויה היסטורית טראומטית

. המדינה עברה מלחמת עולם שנייה כאשר מסך הברזל קרס והונגריה הפכה למדינה מפוצלת. הונגרים אתניים רבים נהרגו או נעקרו לאזורים אחרים ביוגוסלביה לשעבר. התמוטטות מסך הברזל סימנה את תחילתו של עידן חדש להונגריה, שכן היא השתחררה משליטת הרוסים. כיום, הזהות התרבותית והפוליטית החזקה של Hungary כלפי האיחוד האירופי (האיחוד האירופי) באה לידי ביטוי בבודפשט, עיר הבירה של הונגריה.

המונומנטים ההיסטוריים החשובים ביותר בהונגריה הם נהר הדנובה והגנים התלויים בבודפשט. למקומות אלה היה תפקיד מכריע בהיסטוריה של הונגריה וביחסיה עם שאר העולם. לכן, כל מבקר בהונגריה צריך לשים לב במיוחד לאנדרטאות היסטוריות אלה. כמו כן, על פי פתגם ישן, "מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד", כך גם במסע הונגריה לקראת הפיכת מדינת לאום דמוקרטית באיחוד האירופי.
מטבע הונגריה, הפורינט ההונגרי

הונגריה והקשר בינם לבין אירופה המרכזית

הונגריה היא מדינה אטרקטיבית במרכז אירופה. עיר הבירה שלה, בודפשט, מקיפה את נהר הדנובה. הנוף העירוני המרשים שלה מנוקד במבנים היסטוריים מימי הביניים בשדרת פסטריירה ובציוני דרך ארכיטקטוניים אחרים בגשר השלשלאות ובגבעת הטירה מימי הביניים של בודה. ההשפעה הטורקית והרומית על החברה ההונגרית כוללת את התחביב הפופולרי של ספא מינרלים, כמו באגם הופר הכחול-קריסטל תרמי. לעיר העתיקה, מיסקאטה, יש היסטוריה מעניינת. האזור שימש זירה פוליטית חשובה בין התרבויות הביזנטיות והתרבות האסלאמית.

הגיאוגרפיה של הונגריה היא הררית והררית ברובה. טיולים רגליים הם ספורט מהנה ובטוח בהונגריה. בקתות צוענים המפוזרות ברחבי הכפר נותנות את הנופים הטובים ביותר על הארץ. הנוף הבולט ביותר בהונגריה הוא דלתא הדנובה, רשת עתיקה של נהרות ואגמים המחברים בין הדנובה לים התיכון. ביקור בנוף הציורי הזה מתגמל לאוהבי הטבע.

בהונגריה שני נהרות מרכזיים, הדנובה ונהר מאגיאר. הדנובה היא הנהר הגדול ביותר במזרח אירופה והמקור החשוב ביותר לחומרי בנייה, חומרי גלם ואנרגיה. סוללת הדנובה נבנתה על ידי הרומאים. ניתן לנסוע על הדנובה ברכב או בסירת מים. רכיבה על סוסים ורפטינג הן פעילויות פופולריות באזורי הצוענים.

האזור ההיסטורי החשוב ביותר הוא המגיאר

הרי מגיאר לשעבר שולטים בנוף של הונגריה. העיירות העיקריות הן פשט, העיר השלישית בגודלה Hungary , ובודפשט, שהיא העיר המרכזית באירופה. בבודפשט יש ארמונות, סטפות, כנסיות ומוזיאונים המתוארכים לשנות ה -800.

המערכת הפוליטית של הונגריה מבוססת על מונרכיה חוקתית, כאשר השלטון המלכותי הוא ראש המדינה. הונגריה נשלטת על ידי האימפריה הרומית הקדושה מאז המאה העשירית. עמק הדנובה, חלק ממה שהיה פולין, התאחד עם הכנסייה האורתודוקסית המזרחית והחליף את הכנסייה הרומית -קתולית בכנסייה האורתודוקסית. החוקה הנוכחית מעניקה חופש למיעוטים במדינה. הפרלמנט נבחר באמצעות זכות בחירה גברית אוניברסלית.

אוכלוסיית

אם כי ישנם כמה מיעוטים יהודים ורומאים. רבים מהמוסלמים בהונגריה חיים בערים המוסלמיות בעיקר מיסקטור וסופיה ואילו הסורבים בחלק הדרומי של הממלכה חיים בבירה בודפשט. השפה הלאומית Hungary היא ההונגרית, המדוברת על ידי רוב התושבים הדוברים אנגלית. ריכוז ההונגרים הגדול ביותר הוא באזורים הכפריים בהם הם מגדלים חיטה, תפוחי אדמה וחמניות, ואילו הסורבים והיהודים גרים בערים ובעיירות. הממלכה הגדולה ביותר Hungary היא ממלכת הונגריה, הממוקמת בדרום, מערב ומזרח נהר הדנובה, ובירתה בודפשט.

היחסים בין הונגריה למושבותיה לשעבר במזרח התיכון מסובכים בשל המחיצות שגרמה מלחמת העולם הראשונה כאשר הצבא הגרמני קרס בתבוסה, קיבלו שרידי החיילים הגרמנים את השלטון בידי רשות בעלות הברית הגולה. זה הותיר את המושבות הגרמניות לשעבר במזרח התיכון, שהיו Hungary ואוסטריה, במצב כלכלי ופוליטי גרוע להפליא. זה הוביל להקמת האיחוד המרכזי של אירופה או ה- CRU, המורכב מהמדינות שאושרו להיכנס לאיחוד לאחר המלחמה, בעוד שאר מדינות יוגוסלביה לשעבר הפכו לעצמאיות.

בשנת 2001 הופעלו לחץ על שתי מדינות בעלות הברית לשעבר

אוסטריה וקרואטיה על ידי המדינות השכנות Hungary ורומניה. שתי המדינות ניסו לחזק את הסולידריות שלהן על ידי חתימה על הסכם שיתוף הפעולה אחת עם השנייה, אך לכך התנגדו גם הונגריה וגרמניה. בשנת 2004, לאחר משא ומתן רב, חתמו שתי המדינות על הסכם ההצטרפות, וביסס מערכת יחסים בין שתי המדינות. נכון לעכשיו, שתי המדינות הן שכנות קרובות במרכז אירופה, בעוד שהיחסים ביניהן פחות מושלמים.

תיירות הונגריה – מדריך ליהנות מהחופשה שלך

התיירות בהונגריה נהנית מפופולריות חזקה בקרב תיירים זרים למרות התערערות פוליטית וכלכלית במדינות השכנות. להונגריה היסטוריה ארוכה ומכובדת של תיירות אטרקטיבית, והונגריה הייתה מדינת היעד התיירותית השמונה עשרה ביותר בעולם בשנת 2021. התיירות גדלה ביותר מ -7 אחוזים בתקופה המקבילה. התיירים האירופאים היו יותר מ -98 % מסך התיירים של הונגריה. תיירים בינלאומיים, במיוחד מגרמניה, נמשכו במיוחד להונגריה בשל השלטון הדמוקרטי היציב יחסית, חופים אטרקטיביים, ערים היסטוריות, מטבח טעים, אנשים מסבירי פנים וגישה חברתית ליברלית.

בודפשט בירת הונגריה

היא מרכז תיירותי חשוב. בבודפשט השם נגזר מהשם ההונגרי Bucephal, שפירושו מפרץ. כיום זהו אחד מיעדי התיירות המפותחים ביותר במזרח אירופה. הוא מציע למבקרים מגוון רחב של אתרים, פעילויות ודברים שאפשר לעשות.

להונגריה שני אזורי קו חוף עם הרבה חופי ים, אלה הם מגיארוב ודלמטיה. בודפשט עיר הבירה של הונגריה מוקפת מים מכל עבר. דלתא הדנובה נמצאת גם היא בקרבת בודפשט. הונגריה חולקת את גבולותיה עם שוויץ, רומניה, קרואטיה, רומא ויוון. הנהרות העיקריים של הונגריה הם אלבה, דנובה, בזנארצקה, פשט ואניהוראג, המתמזגים ליצירת נהרות התורמים לנוף המדינה.

 ידועה בזכות דלתא הדנובה

המפרצים הטבעיים הגדולים באירופה נמצאים באזור זה. בנוסף לזה לדלתא עבר היסטורי מעניין. בתקופת ימי הביניים החל ניקולס הקדוש לבנות כנסיות מיניאטוריות באזור. זה הפך לאירוע שנתי כשהאיכר הפך לדייג ולציידים וניקולס הקדוש החל להופיע.

הונגריה הייתה מזמן אחת מהיעדים האירופיים המבוקשים למספר פעילויות חוץ ופעילויות. הוא פופולרי מאוד לרפטינג, דיג, אופני הרים, רכיבה על אופניים וסקי. זה גם פופולרי מאוד לשייט. הונגריה מציעה מגוון נופים לתיירים לצפות ולאהוב.

בהונגריה יש כמה מההרים הגבוהים באירופה. ההרים האלה מאוד ציוריים ומציעים למטיילים את ההזדמנות לצאת לטיול רגלי. יש להם גם כמה מהאגמים הגבוהים והיפים באירופה. הונגריה מועדפת בקרב תיירים שאוהבים לטייל קצת בחיק הטבע. יש להם גם שפע של פארקים לאומיים ויערות המציעים לחובבי טיולים הזדמנות לצפות ביופי הטבע.

יש הרבה מסלולי גולף יפים

בהונגריה נמצאת אחת מקהילות הגולף הגדולות והפעילות ביותר במרכז אירופה. ענף הגולף פופולרי מאוד ומשוחק כמעט בכל שכונה. מספר תיירים מגיעים להונגריה רק ​​בשביל משחק גולף.

בהונגריה יש גם מגוון אירוח מדהים. בתי מלון, בתי הארחה ואתרי קמפינג זמינים בכל רחבי הארץ. רוב יחידות האירוח האלה ממוקמות באזור הכפרי ואלה הזמינות נקיים ונעימים עם נוף מעולה. תיירים יכולים למצוא עסקאות טובות על מקומות לינה. הם גם מגלים שהמחירים נוטים להיות סבירים והאוכל טוב מאוד.

הונגריה היא מדינה עצמאית

ולכן היא תלויה בתושביה להחליט כיצד הם רוצים להטיל מיסים או להסדיר את הפארקים והיערות הלאומיים שלהם. הונגריה חברה באיחוד האירופי. היא אחת המדינות המובילות מבחינת הכלכלה שלה. תיירות היא אחד הענפים העיקריים במדינה הקטנה הזו. למעשה, הכלכלה ההונגרית היא אחת הכלכלות הצומחות הגדולות ביותר בכל מרכז אירופה.

כשתטיילו בהונגריה תראו שהאנשים מאוד ידידותיים ומסבירי פנים לתיירים. רובם דוברי אנגלית ולכן אין צורך במחסומי שפה. הם גם אוהבים לארח תיירים מה שהופך את השהייה שלכם למהנה הרבה יותר. כדאי לנסות ליהנות מהאווירה בעת שהותכם באחד המלונות ברחבי הונגריה.

בודפשט, עיר הבירה

של הונגריה, היא פוטוגנית מאוד. העיר הייתה אחת הערים הראשונות שאיחדה את הנוצרים הקתולים והפרוטסטנטים בימי הביניים. העיר הייתה גם אחת הערים שנשרפו על ידי מלחמת העולם השנייה. כיום, זהו אחד היעדים היפים ביותר בכל מרכז אירופה. כשאתם נהנים מהחופשה שלכם בבודפשט כדאי לבדוק את נהר הדנובה כשהוא מתפתל בעיר.

בודפשט היא גם ביתו של הפרלמנט השלישי בגודלו בעולם. בזמן שאתה נהנה מהחופשה שלך, ייתכן שתרצה לבקר בפרלמנט ואולי להשתתף בחלק מהישיבות. ישנם גם מוזיאונים גדולים בבודפשט. כשאתם מטיילים בהונגריה אל תשכחו שיש הרים בצפון ובמערב. תוכלו לצאת לטיול מקסים בהרים באחת משייטות הרכבות שעוברות במדינה.

ניווט בכתבה