הונגריה

הונגריה היא מדינה נטולת עוגנות במרכז אירופה. בירתו, בודפשט, חצתה את נהר הדנובה שהפריד אותו משאר הונגריה. הנוף העירוני ההיסטורי, משובץ בקתדרלות גותיות מרשימות, ארמונות ומבנים עתיקים מפוארים מבודה ומכנסיית הקהילה הפארוקית המפוארת של פסלידי. הנוף העירוני שלה משובץ בציוני דרך אדריכליים על ראש הגבעה ההיסטורית של פסטי ובניינים משופצים מימי הביניים לאורך שדרת אנדרסי.

הונגריה, האומה המרכזית באירופה

הונגריה היא מדינה גאה במערב אירופה, הגובלת באוסטריה, גרמניה, צ'כיה, סלובקיה ופולין. ההונגרים הם גם תושבי צ'כיה השכנה, שם התואר -לה, שפירושו "בצד השני". הונגריה היא רפובליקה במרכז אירופה, הנשלטת מאז עצמאותה מהשלטון הקומוניסטי על ידי הרפובליקה העממית הסוציאליסטית של הונגריה. יום העצמאות הראשון (יום השנה להפרדת Hungary ) בשנת 1948 הוכרז על ידי נשיא הונגריה לאחר שמדינתו קיבלה עצמאות משליטה קומוניסטית. האומה, הידועה כיום בשם הונגריה, היא אחת המדינות העשירות ביותר באיחוד האירופי לנפש. עם זאת, המיתון הכלכלי העולמי האחרון גרם לרוב המוסדות המובילים במדינה לבקש סיוע כספי מסוכנויות בינלאומיות.

מטבע הונגריה, הפורינט ההונגרי

מוערך מאוד בגלל עוצמתו בהשוואה למטבעות אחרים באזור, בעיקר בשל מאזן הסחר עם מערב אירופה. המיתון הכלכלי הנוכחי הותיר את המדינה עם רמות אמון צרכניות נמוכות, מה שאילץ את תקציב המשק הבית להיות זהיר יותר מאי פעם. כתוצאה מכך, הוצאות הצרכנים בהונגריה חלו בירידה דרסטית מכיוון שהחברות מקצצות בהוצאות. רמת האופטימיות הצרכנית הנמוכה מביאה לעלייה משמעותית במחיר של מוצרי יסוד, כולל מוצרי מזון.

המיקום הגיאוגרפי של Hungary

הופך אותה לבחירה מצוינת כמדינה נטולת קרקע. Hungary חולקת את גבולותיה עם גרמניה, אוסטריה ויוון והגבול המזרחי שלה עם סלובקיה. בירת הונגריה היא בודפשט והעיר הגדולה במדינה היא בירת המדינה, בודפשט. דלתא הדנובה היא מרכז תיירות חשוב Hungary .

Hungary נמצאת בין הים הצפוני לים הבלטי

היא חולקת את גבול היבשה שלה עם גרמניה, איטליה ויוון ואת גבולות היבשה הנותרים עם רומניה, קרואטיה וטורקיה. הגיאוגרפיה של Hungary מחולקת לשלושה מחוזים מרכזיים – מערב מרכז Hungary , מזרח הונגריה המזרחית, ובודפשט. העיר הגדולה ביותר במדינה היא בודפשט והאדמה הפורייה ביותר במדינה היא דלתא הדנובה.

הונגריה מאוחדת תשמש כשותפת סחר לכל חברי האיחוד האירופי השכנים, במיוחד מעצמת אירופה, האיחוד האירופי. Hungary יכולה להיחשב כחברה מובילה באיחוד האירופי וראש הממשלה שלה, מר אורבושני, הבהיר תמיד את חזונו להצטרף לאיחוד. בתחילת המאה ה -20 הונגריה הייתה חלק מהותי באימפריה הגרמנית, אך לאחר מלחמת העולם השנייה איבדה המדינה את שאיפותיה הקיסריות והצטרפה למהפכה הקומוניסטית בהונגריה. כיום העם עדיין זוכר את הזיכרונות המרים של המשטר הקומוניסטי.

בשנת 2021 עברה המדינה חוויה היסטורית טראומטית

המדינה עברה מלחמת עולם שנייה כאשר מסך הברזל קרס והונגריה הפכה למדינה מפוצלת. הונגרים אתניים רבים נהרגו או נעקרו לאזורים אחרים ביוגוסלביה לשעבר. התמוטטות מסך הברזל סימנה את תחילתו של עידן חדש להונגריה, שכן היא השתחררה משליטת הרוסים. כיום, הזהות התרבותית והפוליטית החזקה של Hungary כלפי האיחוד האירופי (האיחוד האירופי) באה לידי ביטוי בבודפשט, עיר הבירה של הונגריה.

המונומנטים ההיסטוריים החשובים ביותר בהונגריה הם נהר הדנובה והגנים התלויים בבודפשט. למקומות אלה היה תפקיד מכריע בהיסטוריה של הונגריה וביחסיה עם שאר העולם. לכן, כל מבקר בהונגריה צריך לשים לב במיוחד לאנדרטאות היסטוריות אלה. כמו כן, על פי פתגם ישן, "מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד", כך גם במסע הונגריה לקראת הפיכת מדינת לאום דמוקרטית באיחוד האירופי.
מטבע הונגריה, הפורינט ההונגרי

הונגריה והקשר בינם לבין אירופה המרכזית

הונגריה היא מדינה אטרקטיבית במרכז אירופה. עיר הבירה שלה, בודפשט, מקיפה את נהר הדנובה. הנוף העירוני המרשים שלה מנוקד במבנים היסטוריים מימי הביניים בשדרת פסטריירה ובציוני דרך ארכיטקטוניים אחרים בגשר השלשלאות ובגבעת הטירה מימי הביניים של בודה. ההשפעה הטורקית והרומית על החברה ההונגרית כוללת את התחביב הפופולרי של ספא מינרלים, כמו באגם הופר הכחול-קריסטל תרמי. לעיר העתיקה, מיסקאטה, יש היסטוריה מעניינת. האזור שימש זירה פוליטית חשובה בין התרבויות הביזנטיות והתרבות האסלאמית.

הגיאוגרפיה של הונגריה היא הררית והררית ברובה. טיולים רגליים הם ספורט מהנה ובטוח בהונגריה. בקתות צוענים המפוזרות ברחבי הכפר נותנות את הנופים הטובים ביותר על הארץ. הנוף הבולט ביותר בהונגריה הוא דלתא הדנובה, רשת עתיקה של נהרות ואגמים המחברים בין הדנובה לים התיכון. ביקור בנוף הציורי הזה מתגמל לאוהבי הטבע.

בהונגריה שני נהרות מרכזיים, הדנובה ונהר מאגיאר. הדנובה היא הנהר הגדול ביותר במזרח אירופה והמקור החשוב ביותר לחומרי בנייה, חומרי גלם ואנרגיה. סוללת הדנובה נבנתה על ידי הרומאים. ניתן לנסוע על הדנובה ברכב או בסירת מים. רכיבה על סוסים ורפטינג הן פעילויות פופולריות באזורי הצוענים.

האזור ההיסטורי החשוב ביותר הוא המגיאר

הרי מגיאר לשעבר שולטים בנוף של הונגריה. העיירות העיקריות הן פשט, העיר השלישית בגודלה Hungary , ובודפשט, שהיא העיר המרכזית באירופה. בבודפשט יש ארמונות, סטפות, כנסיות ומוזיאונים המתוארכים לשנות ה -800.

המערכת הפוליטית של הונגריה מבוססת על מונרכיה חוקתית, כאשר השלטון המלכותי הוא ראש המדינה. הונגריה נשלטת על ידי האימפריה הרומית הקדושה מאז המאה העשירית. עמק הדנובה, חלק ממה שהיה פולין, התאחד עם הכנסייה האורתודוקסית המזרחית והחליף את הכנסייה הרומית -קתולית בכנסייה האורתודוקסית. החוקה הנוכחית מעניקה חופש למיעוטים במדינה. הפרלמנט נבחר באמצעות זכות בחירה גברית אוניברסלית.

אוכלוסיית

אם כי ישנם כמה מיעוטים יהודים ורומאים. רבים מהמוסלמים בהונגריה חיים בערים המוסלמיות בעיקר מיסקטור וסופיה ואילו הסורבים בחלק הדרומי של הממלכה חיים בבירה בודפשט. השפה הלאומית Hungary היא ההונגרית, המדוברת על ידי רוב התושבים הדוברים אנגלית. ריכוז ההונגרים הגדול ביותר הוא באזורים הכפריים בהם הם מגדלים חיטה, תפוחי אדמה וחמניות, ואילו הסורבים והיהודים גרים בערים ובעיירות. הממלכה הגדולה ביותר Hungary היא ממלכת הונגריה, הממוקמת בדרום, מערב ומזרח נהר הדנובה, ובירתה בודפשט.

היחסים בין הונגריה למושבותיה לשעבר במזרח התיכון מסובכים בשל המחיצות שגרמה מלחמת העולם הראשונה כאשר הצבא הגרמני קרס בתבוסה, קיבלו שרידי החיילים הגרמנים את השלטון בידי רשות בעלות הברית הגולה. זה הותיר את המושבות הגרמניות לשעבר במזרח התיכון, שהיו Hungary ואוסטריה, במצב כלכלי ופוליטי גרוע להפליא. זה הוביל להקמת האיחוד המרכזי של אירופה או ה- CRU, המורכב מהמדינות שאושרו להיכנס לאיחוד לאחר המלחמה, בעוד שאר מדינות יוגוסלביה לשעבר הפכו לעצמאיות.

בשנת 2001 הופעלו לחץ על שתי מדינות בעלות הברית לשעבר

אוסטריה וקרואטיה על ידי המדינות השכנות Hungary ורומניה. שתי המדינות ניסו לחזק את הסולידריות שלהן על ידי חתימה על הסכם שיתוף הפעולה אחת עם השנייה, אך לכך התנגדו גם הונגריה וגרמניה. בשנת 2004, לאחר משא ומתן רב, חתמו שתי המדינות על הסכם ההצטרפות, וביסס מערכת יחסים בין שתי המדינות. נכון לעכשיו, שתי המדינות הן שכנות קרובות במרכז אירופה, בעוד שהיחסים ביניהן פחות מושלמים.

תיירות הונגריה – מדריך ליהנות מהחופשה שלך

התיירות בהונגריה נהנית מפופולריות חזקה בקרב תיירים זרים למרות התערערות פוליטית וכלכלית במדינות השכנות. להונגריה היסטוריה ארוכה ומכובדת של תיירות אטרקטיבית, והונגריה הייתה מדינת היעד התיירותית השמונה עשרה ביותר בעולם בשנת 2021. התיירות גדלה ביותר מ -7 אחוזים בתקופה המקבילה. התיירים האירופאים היו יותר מ -98 % מסך התיירים של הונגריה. תיירים בינלאומיים, במיוחד מגרמניה, נמשכו במיוחד להונגריה בשל השלטון הדמוקרטי היציב יחסית, חופים אטרקטיביים, ערים היסטוריות, מטבח טעים, אנשים מסבירי פנים וגישה חברתית ליברלית.

בודפשט בירת הונגריה

היא מרכז תיירותי חשוב. בבודפשט השם נגזר מהשם ההונגרי Bucephal, שפירושו מפרץ. כיום זהו אחד מיעדי התיירות המפותחים ביותר במזרח אירופה. הוא מציע למבקרים מגוון רחב של אתרים, פעילויות ודברים שאפשר לעשות.

להונגריה שני אזורי קו חוף עם הרבה חופי ים, אלה הם מגיארוב ודלמטיה. בודפשט עיר הבירה של הונגריה מוקפת מים מכל עבר. דלתא הדנובה נמצאת גם היא בקרבת בודפשט. הונגריה חולקת את גבולותיה עם שוויץ, רומניה, קרואטיה, רומא ויוון. הנהרות העיקריים של הונגריה הם אלבה, דנובה, בזנארצקה, פשט ואניהוראג, המתמזגים ליצירת נהרות התורמים לנוף המדינה.

 ידועה בזכות דלתא הדנובה

המפרצים הטבעיים הגדולים באירופה נמצאים באזור זה. בנוסף לזה לדלתא עבר היסטורי מעניין. בתקופת ימי הביניים החל ניקולס הקדוש לבנות כנסיות מיניאטוריות באזור. זה הפך לאירוע שנתי כשהאיכר הפך לדייג ולציידים וניקולס הקדוש החל להופיע.

הונגריה הייתה מזמן אחת מהיעדים האירופיים המבוקשים למספר פעילויות חוץ ופעילויות. הוא פופולרי מאוד לרפטינג, דיג, אופני הרים, רכיבה על אופניים וסקי. זה גם פופולרי מאוד לשייט. הונגריה מציעה מגוון נופים לתיירים לצפות ולאהוב.

בהונגריה יש כמה מההרים הגבוהים באירופה. ההרים האלה מאוד ציוריים ומציעים למטיילים את ההזדמנות לצאת לטיול רגלי. יש להם גם כמה מהאגמים הגבוהים והיפים באירופה. הונגריה מועדפת בקרב תיירים שאוהבים לטייל קצת בחיק הטבע. יש להם גם שפע של פארקים לאומיים ויערות המציעים לחובבי טיולים הזדמנות לצפות ביופי הטבע.

יש הרבה מסלולי גולף יפים

בהונגריה נמצאת אחת מקהילות הגולף הגדולות והפעילות ביותר במרכז אירופה. ענף הגולף פופולרי מאוד ומשוחק כמעט בכל שכונה. מספר תיירים מגיעים להונגריה רק ​​בשביל משחק גולף.

בהונגריה יש גם מגוון אירוח מדהים. בתי מלון, בתי הארחה ואתרי קמפינג זמינים בכל רחבי הארץ. רוב יחידות האירוח האלה ממוקמות באזור הכפרי ואלה הזמינות נקיים ונעימים עם נוף מעולה. תיירים יכולים למצוא עסקאות טובות על מקומות לינה. הם גם מגלים שהמחירים נוטים להיות סבירים והאוכל טוב מאוד.

הונגריה היא מדינה עצמאית

ולכן היא תלויה בתושביה להחליט כיצד הם רוצים להטיל מיסים או להסדיר את הפארקים והיערות הלאומיים שלהם. הונגריה חברה באיחוד האירופי. היא אחת המדינות המובילות מבחינת הכלכלה שלה. תיירות היא אחד הענפים העיקריים במדינה הקטנה הזו. למעשה, הכלכלה ההונגרית היא אחת הכלכלות הצומחות הגדולות ביותר בכל מרכז אירופה.

כשתטיילו בהונגריה תראו שהאנשים מאוד ידידותיים ומסבירי פנים לתיירים. רובם דוברי אנגלית ולכן אין צורך במחסומי שפה. הם גם אוהבים לארח תיירים מה שהופך את השהייה שלכם למהנה הרבה יותר. כדאי לנסות ליהנות מהאווירה בעת שהותכם באחד המלונות ברחבי הונגריה.

בודפשט, עיר הבירה

של הונגריה, היא פוטוגנית מאוד. העיר הייתה אחת הערים הראשונות שאיחדה את הנוצרים הקתולים והפרוטסטנטים בימי הביניים. העיר הייתה גם אחת הערים שנשרפו על ידי מלחמת העולם השנייה. כיום, זהו אחד היעדים היפים ביותר בכל מרכז אירופה. כשאתם נהנים מהחופשה שלכם בבודפשט כדאי לבדוק את נהר הדנובה כשהוא מתפתל בעיר.

בודפשט היא גם ביתו של הפרלמנט השלישי בגודלו בעולם. בזמן שאתה נהנה מהחופשה שלך, ייתכן שתרצה לבקר בפרלמנט ואולי להשתתף בחלק מהישיבות. ישנם גם מוזיאונים גדולים בבודפשט. כשאתם מטיילים בהונגריה אל תשכחו שיש הרים בצפון ובמערב. תוכלו לצאת לטיול מקסים בהרים באחת משייטות הרכבות שעוברות במדינה.

גלו את אבני החן של הונגריה: 10 אטרקציות בלתי נשכחות

בודפשט הקסומה מחכה לכם כדי לצאת דרך ציוני הדרך המפוארים שלה, לחבק אתכם עם התרבות וההיסטוריה התוססת שלה, ולפתות את החושים שלכם עם הנוף הציורי שלה. צאו לשייט מדהים בנהר בודפשט ותנו למים השלווים לקחת אתכם למסע אחורה בזמן. תוכלו להתכרבל במרחצאות התרמיים המפורסמים בעולם, ללגום יין תוך התפעלות מרובע הטירה או להתערבב עם המקומיים בברים ההרוסים לטיול בלתי נשכח.

בואו לחוות את בודפשט מהדנובה עם שייט בנהר

בואו לחוות את היופי והפאר המלכותיים של בודפשט באמצעות שייט בנהר על הדנובה. נקודת תצפית ייחודית זו מאפשרת לכם ליהנות מנופים מדהימים של ציוני הדרך המפורסמים ביותר של העיר, לרבות בניין הפרלמנט, טירת בודה (Buda Castle) ומבצר הדייגים (Fisherman's Bastion). בין אם תבחרו בשייט בשעות היום או הלילה, החוויה תהיה בלתי נשכחת באותה מידה.

בודפשט היא רק אחת מהאטרקציות הרבות שחובה לראות בהונגריה. יעדי תיירות מובילים אחרים כוללים את המרחצאות התרמיים של סצ'ני (Széchenyi) וגלרט (Gellért), את הכפר הציורי הולוקוקה (Hollókő) ואת אזור היין וילאני (Villány). תוכלו גם לחקור את תרבות האוכל הייחודית של הונגריה על ידי התנסות במנות מסורתיות כמו גולאש, עוגת ארובה ולאנגוס. עם כל כך הרבה מה לחוות, הונגריה היא היעד המושלם לטיול מפואר ובלתי נשכח.

הירגעו והתרעננו במרחצאות התרמיים של בודפשט

מפורסמת בזכות הארכיטקטורה המפוארת שלה, התרבות העשירה והמעיינות התרמיים המרפאים שלה. בודפשט מתגאה במגוון מדהים של מעיינות אלה המפורסמים בתכונותיהם המרגיעות. תוכלו לטבול במים החמים של מרחצאות סצ'ני (Szechenyi Baths), המרחצאות התרמיים הגדולים ביותר בבודפשט, העומדים לרשותכם 18 בריכות, סאונה וחדר אדים. תוכלו להירגע באווירה של מרחץ רודאס (Rudas Bath) המעוצב בסגנון טורקי, או לשחות בבריכות השוודיות והתרמיות בעודכם נהנים מהנוף השליו הנשקף מגבעת גלרט (Gellert Hill). מרחצאות קיראלי (Kiraly Baths), שנבנו בשנת 1565, מציעים חוויית חמאם טורקי אותנטית באמבט כיפה בסגנון עות'מאני מהמאה ה-16.

גלו את חיי הלילה האקלקטיים של בודפשט בברים ההרוסים

בעוד שבהונגריה יש שפע של מעיינות חמים לבחירה, המרחצאות התרמיים של בודפשט הם המקומות המושלמים להירגע בהם ולהתרענן לאחר יום של טיולים. החל ממרחצאות גלרט (Gellert Baths) המעוצבים בסגנון ארט נובו ועד לספא רויאל (Royal Spa) המפואר, המעיינות החמים של בודפשט מציעים את מקום המנוחה האידיאלי לאחר יום ארוך של סיורים. כמה מהמרחצאות הללו שיקמו קטעים ממבנים מהתקופה העות'מאנית שהיו קיימים מאז המאה ה-16, כגון מרחצאות קיראלי, ויצרו לא רק רגע של רוגע אלא חוויה תרבותית. אל תשכחו להתפנק עם עיסוי או טיפול ספא מסורתי לפינוק כולל.

התענגו על יינות הונגריים עם סיור טעימות יין

אם אתה חובב יין, אז סיור טעימות יין בהונגריה בהחלט צריך להיות ברשימת דלי הנסיעות שלך. יינות הונגריים זוכים להכרה עולמית בזכות איכותם יוצאת הדופן וטעמם הייחודי. המדינה היא ביתם של מספר כרמים, המציעים מגוון רחב של יינות המתארים באמת את מהותה של הונגריה.

במהלך סיור טעימות היין תוכלו לסייר בכרמים, ללמוד על תהליך ייצור היין ולהתענג על היינות תוך הנאה מנופים עוצרי נשימה. עם הכרמים שחובה לבקר בהם נמנים טוקאג'י (Tokaji), אגר (Eger) ווילאני (Villány), המציעים לא רק טעימות יין אלא גם זיווגים של גבינות וחריימה.

אל תפספסו את ההזדמנות לנסות כמה מהיינות ההונגריים הטובים ביותר במהלך הטיול שלכם. סיור טעימות יין לא רק יהיה חוויה בלתי נשכחת, אלא גם יאפשר לכם לקחת איתכם חתיכת הונגריה הביתה.

גלו את ההיסטוריה העשירה של בודפשט ברובע הטירה

בודפשט, בירת הונגריה, מפורסמת בהיסטוריה העשירה שלה ובארכיטקטורה המרהיבה שלה. רובע הטירה, הממוקם בצד בודה של בודפשט, הוא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעיר. אתר מורשת עולמית זה של אונסק"ו כולל מגוון אטרקציות ספוגות בהיסטוריה ההונגרית.

התחילו לחקור את רובע הטירה בטירת בודה (Buda Castle), ארמון מפואר מהמאה ה-18 הכולל מספר מוזיאונים וגלריות. המשיכו את המסע שלכם בהיסטוריה על ידי ביקור במעוז הדייגים האייקוני, תצפית ניאו-גותית המציעה נופים פנורמיים מדהימים של העיר. אל תחמיצו את כנסיית מתיאס, כנסייה מדהימה מימי הביניים שהייתה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה ההונגרית במשך כמעט אלף שנה.

אתרי חובה אחרים ברובע הטירה כוללים את הארמון המלכותי, הגלריה הלאומית ומוזיאון ההיסטוריה של בודפשט, שכולם מציעים תובנות מרתקות על עברה העשיר והמורכב של הונגריה. כדי לסיים את הביקור, טיילו ברחובות המקסימים המרוצפים באבנים של רובע הטירה, שלאורכם בתי קפה מוזרים וחנויות מזכרות מקסימות.

הונגריה – טיילו לאורך טיילת הדנובה לנופים מדהימים

אחת האטרקציות שחובה לראות היא טיילת הדנובה, הממוקמת בבודפשט. צאו לטיול מרגיע לאורך הטיילת, והיו מהופנטים מהנופים המדהימים של הנהר וקו הרקיע של העיר. הטיילת היא מקום אידיאלי לטיול רומנטי, טיול משפחתי או הרפתקת סולו.

הטיילת משופעת במסעדות, בתי קפה וברים בהם תוכלו להירגע וללגום משקה בעודכם נהנים מהנוף הציורי של הנהר. הקפידו לבקר בשעות הלילה, שכן העיר מוארת להפליא באורות נוצצים המאירים את הטיילת כולה. בין אם אתם חובבי טבע, חובבי היסטוריה או חובבי נדודים, טיילת הדנובה היא בהחלט אטרקציה שחובה לבקר בה שאסור לפספס בטיול שלכם בהונגריה.

לטעום מטבח הונגרי אותנטי בבודפשט

בודפשט מפורסמת בהיצע הקולינרי שלה והמטבח ההונגרי האותנטי הוא חובה לנסות עבור המבקרים. עם מנות כמו גולאש, עוגת ארובה ופפריקש עוף, זה גן עדן לחובבי אוכל. כמה מהמקומות שחובה לבקר בהם בבודפשט עבור המטבח ההונגרי כוללים את Karavan, שוק אוכל רחוב המציע מנות הונגריות מסורתיות כמו לאנגוס (lángos) וקורטשסקאלאץ' (kürtőskalács). מקום פופולרי נוסף שכדאי לנסות הוא גרייט מרקט הול (Great Market Hall), שוק מקורה והומה עם דוכני אוכל וחנויות מזכרות. לחוויית סעודה יוקרתית יותר, בקרו ב-Onyx, מסעדה בעלת כוכבי מישלן המציעה מטבח הונגרי מודרני עם טוויסט. אל תעזבו את בודפשט בלי לנסות את היינות המקומיים ואת הפלינקה, ברנדי פירות הונגרי מסורתי.

התפעלו מהארכיטקטורה היפה של בניין הפרלמנט של בודפשט

כשמדובר בארכיטקטורה היפה של הונגריה, בניין הפרלמנט של בודפשט בולט כאטרקציה שחובה לראות. הבניין הניאו-גותי המדהים הממוקם לאורך נהר הדנובה הוא מחזה למראה. בניית בניין הפרלמנט ארכה יותר מ-20 שנה, והתוצאה מרהיבה לא פחות.

אורכו של המבנה 268 מטרים והוא כולל 691 חדרים, עם כיפה מרכזית המתנשאת מעל שאר הבניין. תיירים יכולים להתפעל מהחלק החיצוני המשוכלל של הבניין מעבר לנהר או להצטרף לסיור מודרך כדי לחקור את הפנים. בפנים, המבקרים יכולים לראות את האולמות היפים, גרם מדרגות מפואר וציורי קיר מרשימים המצוירים על התקרות.

ביקור בבודפשט מבלי לראות את בניין הפרלמנט מרגיש כמו הזדמנות שהוחמצה עבור כל מי שמעריך אדריכלות יפה. עם העיצוב המדהים וההיסטוריה העשירה שלה, זו ללא ספק אחת האטרקציות המובילות שיש להונגריה להציע.

גלו את אבני החן הנסתרות של בודפשט מחוץ לשביל מכות

אם אתם מתכננים טיול להונגריה, בודפשט היא יעד שחובה לראות. עם זאת, אל תיצמדו רק לאטרקציות התיירותיות הטיפוסיות! גלו את אבני החן הנסתרות של בודפשט מחוץ לשביל מכות לחוויה ייחודית באמת.

  • תוכלו לבקר במרחץ המרפא סצ'ני (Széchenyi) לטבול במעיינות החמים.
  • בקרו בכנסיית מתיאס (Matthias Church) המדהימה, הכוללת ארכיטקטורה בסגנון גותי וחלונות ויטראז' יפהפיים.
  • צאו לטיול דרך מעוז הדייגים לנופים מדהימים של העיר ונהר הדנובה.
  • גלו את מערכת המערות התת-קרקעית של מערת פאלוולגיי (Pálvölgyi Cave), פלא טבע עם תצורות סלע מדהימות.
  • בקרו בבית האימה, מוזיאון המספר את סיפור העבר הקומוניסטי והפשיסטי של הונגריה.

אטרקציות נוספות ששווה להוסיף למסלול הטיול שלכם כוללות הנאה מקפה ועוגה ב-Gerbeaud, אחד מבתי הקפה הוותיקים והמפורסמים ביותר בבודפשט, טיול לאורך טיילת הדנובה, ונסיעה נופית ברכבת הילדים, שם הרכבת מנוהלת כולה על ידי ילדים.

אם אתם רוצים להגיע לטיול בלתי נשכח בהונגריה, אל תפספסו את גילוי אבני החן הנסתרות האלה בבודפשט!

מקומות מומלצים לבקר בהונגריה

מדינה מזרח אירופאית המפורסמת בארכיטקטורה המדהימה שלה, בתרבות העשירה ובאוכל. אם אתם מתכננים טיול להונגריה, הנה עשר אטרקציות שחובה לראות שאסור לכם לפספס. ראשונה ברשימה היא גבעת טירת בודפשט, המספקת נוף פנורמי מדהים של העיר. הבא בתור הוא מעוז הדייגים, ביצור מעוצב במיומנות המשקיף על נהר הדנובה. אנו מציעים גם את בית האופרה הממלכתי ההונגרי, המתהדר בארכיטקטורה בסגנון ניאו-רנסנס ומופעים מרשימים. בניין הפרלמנט, עם סגנון התחייה הגותית שלו, שווה גם ביקור כאחד המבנים המשמעותיים ביותר בהונגריה. אטרקציה נוספת היא המרחצאות התרמיים, כגון מרחצאות סצ'ני ומרחצאות גלרט, המספקים חוויה מרגיעה וייחודית. וכמובן, אסור לפספס את המוזיאון הלאומי ההונגרי, המאכלס את הממצאים ההיסטוריים של המדינה. לבסוף, האזור הכפרי הוא אתר חובה, כולל אגם בלטון (Balaton), מיקום שליו ונופי, והעיירה השמורה מימי הביניים סנטאנדרה (Szentendre).

בואו לחוות את הקסם הקסום של הונגריה עם 10 האטרקציות שחובה לראות. תוכלו לחקור את השייט בנהר בודפשט, להתרענן במרחצאות התרמיים, ללגום יינות משובחים, לגלות את רובע הטירה ההיסטורי ולשקוע באווירה הייחודית של הברים ההרוסים. טיול בלתי נשכח מחכה לכם.

 מדינה קטנה ללא מוצא במרכז אירופה, הגובלת באוסטריה, סלובקיה, אוקראינה, רומניה, סרביה, קרואטיה וסלובניה. היא חברה באיחוד האירופי ובנאט"ו ואוכלוסייתה מונה כ-9.7 מיליון איש. פוסט זה בבלוג ידון בהיסטוריה, בתרבות ובנוף של הונגריה, כמו גם בפוליטיקה והכלכלה הנוכחית שלה.

היסטוריה

להונגריה היסטוריה ארוכה ועשירה שתחילתה במאה ה-9, אז הייתה חלק מממלכת הונגריה, שנשלטה על ידי מונרכיה. היא הייתה מעצמה גדולה באזור ונלחמה לצד מעצמות אירופיות אחרות בשתי מלחמות העולם. לאחר מלחמת העולם השנייה נכבשה הונגריה על ידי ברית המועצות, והיא הפכה למדינה קומוניסטית עד 1989, כאשר קריסת ברית המועצות הביאה למדינה דמוקרטיה. מאז, הונגריה חברה הן באיחוד האירופי והן בנאט"ו והפכה לאומה יציבה ומשגשגת.

תרבות: התרבות של הונגריה מושפעת מאוד מההיסטוריה שלה כחלק מהאימפריה האוסטרו-הונגרית,
וזה בא לידי ביטוי בשפתה, באמנות, בספרות ובמוזיקה שלה.
הונגרית היא השפה הרשמית, והיא קשורה קשר הדוק לשפות אחרות
המדוברות במרכז ומזרח אירופה, כמו סלובקית, צ'כית ורומנית.
המדינה ידועה גם במוזיקה העממית המסורתית שלה,
המשלבת אלמנטים של מוזיקה קלאסית ורוק ופופ מודרניים. גם אמנות וספרות חשובות לתרבות,
כאשר סופרים הונגרים רבים, כמו אימרה מדאץ', סנדור פטופי ומיהאלי באביטס, כותבים על החיים והתרבות ההונגרית.

נוף: מדינה קטנה, אך היא מאוכלסת בצפיפות ובעלת נוף מגוון, עם מישורים, הרים, נהרות ואגמים.
החלק הצפוני של המדינה נשלט על ידי הרי הקרפטים,
ונהר הדנובה עובר באמצע המדינה, מה שהופך אותו לנתיב תחבורה חשוב.
המישור ההונגרי הגדול נמצא בחלק המזרחי של המדינה,
והוא אזור חקלאי עשיר.
בחלק הדרומי של המדינה נמצא האזור דובר הונגרית של טרנסדנוביה,
הידוע בגבעות המתגלגלות והכרמים שלו.

פוליטיקה וכלכלה: רפובליקה דמוקרטית, וממשלתה מורכבת משלוש זרועות:
המבצעת, המחוקקת והשופטת.
למדינה יש כלכלה חזקה, עם תוצר של 159 מיליארד דולר,
והיא חברה בשוק האחיד של האיחוד האירופי.
ענפי התעשייה העיקריים שלה כוללים ייצור, חקלאות, תיירות ואנרגיה.
למדינה יש גם תשתית מפותחת, הכוללת מערכת תחבורה טובה ורשתות תקשורת.
למרות שהונגריה עדיין נחשבת למדינה מתפתחת, היא ראתה צמיחה כלכלית בשנים האחרונות.

תמונה של בודפשט, בירת הונגריה, כשבניין הפרלמנט האייקוני שלה ניצב בגאווה ברקע.
בודפשט, בירת הונגריה, כשבניין הפרלמנט האייקוני שלה ניצב בגאווה ברקע.

תרבות הונגריה

 יעד מצוין למי שמחפש לחוות את ההיבטים השונים של התרבות האירופית. בנוסף לנופיה היפים, הונגריה מציעה גם מגוון פעילויות תרבות ייחודיות. המבקרים יכולים לחקור את ההיסטוריה והתרבות העשירה של המדינה באמצעות המוזיאונים הרבים, המונומנטים והאתרים האדריכליים שלה. הונגריה היא גם ביתם של פסטיבלים ואירועים רבים במהלך השנה, כמו פסטיבל האביב של בודפשט ופסטיבל הקיץ של בודפשט, החוגגים את המוזיקה, האמנות והתרבות של המדינה. בנוסף, הונגריה היא ביתם של מגוון מאכלים, כגון מנות הונגריות מסורתיות, כמו גם מטבח בינלאומי. יש גם חיי לילה תוססים בהונגריה, עם מגוון מועדונים, ברים ומסעדות שאפשר לחקור. כל ההיבטים הללו של התרבות ההונגרית הופכים אותה ליעד אידיאלי עבור תיירים המעוניינים לחוות את מיטב התרבות האירופית.

נוף

מדינה של גבעות, יערות ומישורים מתגלגלים, כאשר הנהר הגדול ביותר במזרח אירופה, הדנובה, עובר בה. המדינה היא גם ביתם של מגוון אגמים ואדמות ביצות יפהפיות, מה שהופך אותה ליעד נהדר עבור חובבי טבע המעוניינים להתרחק מהמולת היומיום. בנוסף ליופי הטבעי של הונגריה, המבקרים יכולים לחקור את האתרים ההיסטוריים והמונומנטים הרבים הפזורים ברחבי המדינה. אלה כוללים את גשר השלשלאות המפורסם בבודפשט, מבצר הדייגים בבודפשט, וטירת בודה בבודפשט. מונומנטים אלה מציעים תובנה על העבר של הונגריה ועל הארכיטקטורה המסורתית של המדינה. בנוסף, המבקרים יכולים לחקור את המערות והמרחצאות התרמיים הרבים הממוקמים בהונגריה. המרחצאות התרמיים הללו פופולריים להפליא בכל הארץ ומציעים הפוגה נחוצה מההמולה של חיי העיר. המבקרים יכולים גם לחקור את הכרמים של הונגריה, הידועים בייצור כמה מהיינות הטובים בעולם. כל ההיבטים הללו של הנוף ההונגרי הופכים אותה ליעד אידיאלי למי שמחפש לחוות את היופי של הסביבה הטבעית שלה.

איור של דגל הונגריה, הכולל את הפסים האיקוניים האדומים, הלבנים והירוקים.
איור של דגל הונגריה, הכולל את הפסים האיקוניים האדומים, הלבנים והירוקים.

פוליטיקה וכלכלה הונגריה

היא דמוקרטיה פרלמנטרית וממשלתה מורכבת מראש הממשלה, הממונה על ידי הנשיא,
ומהאסיפה הלאומית, הנבחרת על ידי העם.
המדינה חברה הן באיחוד האירופי והן בארגון האמנה הצפון-אטלנטית.
להונגריה יש כלכלה חזקה עם תוצר לנפש של 24,000 דולר, והמדינה ידועה בקידמה התעשייתית והטכנולוגית.
כלכלת המדינה נבנתה על הבסיס החקלאי החזק שלה, המעסיק יותר מ-25% מהאוכלוסייה.
בנוסף, להונגריה יש מגזר ייצור חזק והיא יצרנית גדולה של ציוד חשמלי ואלקטרוני,
כימיקלים ומכוניות. הם גם מעורבים רבות בתעשיית התיירות ומושכים מספר רב של מבקרים מדי שנה מכל רחבי העולם.

התרבות ההונגרית

ידועה באירוח ובידידות שלה, שבאה לידי ביטוי במטבח הלאומי שלהם.
מנות הונגריות מסורתיות כוללות גולאש, עוף פפריקה וכרוב ממולא.
המנות הללו, יחד עם הכרמים הנרחבים של המדינה, הופכים אותה למקום נהדר עבור אוכלי אוכל לחקור.
בנוסף, בהונגריה יש סצנת מוזיקה ואמנות תוססת, עם מגוון של מוזיקה עממית מסורתית וגלריות לאמנות מודרנית.
המבקרים יכולים לחקור מסורות בנות מאות שנים, כמו ריקודי עם ומוזיקת עם,
או לקחת חלק בפסטיבלים ובקונצרטים הרבים המתקיימים במהלך השנה.
כל ההיבטים הללו הופכים את הונגריה ליעד אידיאלי למי שמחפש לחוות את התרבות הייחודית והיופי הטבעי שלה.

מדינה שיש לה הרבה מה להציע למבקרים

מהכלכלה החזקה והקדמה הטכנולוגית שלה ועד למורשת התרבותית העשירה שלה,
יעד נהדר למי שמחפש לחקור את התרבות הייחודית והיופי הטבעי שלה.
עם המטבח המסורתי, סצנת האמנות והמוזיקה התוססת שלה,
והאווירה הידידותית, אין זה פלא שהונגריה היא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר באירופה.
בין אם אתם מחפשים לחקור את ההיסטוריה העשירה שלה או פשוט להירגע וליהנות מהנוף היפה, הונגריה היא מקום נהדר לבקר בו.

סקירה כללית של הונגריה:

שם המדינה אוכלוסיה עיר בירה מטבע
הונגריה 9.7 מיליון בודפשט פורינט הונגרי (HUF)
93,030 קמ"ר 141 מיליארד אירו (2019) €14,600 (2019) מכונות, מוצרי מזון, מוצרים מיוצרים
הונגרי נצרות (בעיקר קתולית) רפובליקה חוקתית יחידתית שעון מרכז אירופה (UTC+1)
אוסטריה, סלובקיה, אוקראינה, רומניה, סרביה, קרואטיה, סלובניה חבר משנת 2004 חבר משנת 1999 הימנוש

לסיכום, הונגריה היא מדינה אירופאית מעניינת ומגוונת עם היסטוריה עשירה, תרבות ייחודית ונופים יפים. היא חברה באיחוד האירופי ובנאט"ו, וכלכלתה צומחת בהתמדה בשנים האחרונות.