מזג אוויר בטומי

אם אתם מבקרים בטומי, בוודאי יש לכם שאלות רבות, כמו מתי החודש הגשום ביותר, החודש החם ביותר והסבירות למשקעים משמעותיים. הנה כמה תשובות לשאלות שלך. אתה יכול לגלות עוד על האקלים ומזג האוויר בטומי, גאורגיה במאמר זה. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על תנאי מזג האוויר בטומי, גאורגיה, ולהפיק את המרב מהטיול שלך!

כל המידע מזג אוויר בטומי

האקלים של בטומי משתנה מאוד במהלך השנה. החודש החם ביותר הוא יולי, הטמפרטורות נעות סביב 30 מעלות צלזיוס. החודש הקר ביותר הוא ינואר. בעוד שהחודש החם ביותר הוא אוגוסט, במאי יש ממוצע של 137 מילימטרים של גשם. מזג האוויר בטומי נעים לאורך כל השנה, אבל עדיין עדיף להתכונן לימים גשומים. אם אתה שוקל טיול לבאטומי במרץ, קח את מדריך האקלים הזה כמדריך.

האקלים של בטומי בדרך כלל נעים, אבל כדאי לדעת את מזג האוויר המדויק לפני שמתכננים את הטיול. ישנן מספר חבילות נופש בתקציב נמוך זמינות למרץ בטומי. הם משלבים שירות טוב עם מחירים נוחים. המבצעים של הרגע האחרון מעולים למשפחות ויספקו רגשות חיוביים והנחות גדולות. בטומי מציעה טבע יפהפה ומטבח טעים. כל הגורמים הללו יחד הופכים את הטיול שלך לבאטומי לבלתי נשכח.

החודש הגשום ביותר מזג אוויר בטומי

אם אתם תוהים מתי יירד גשם בטומי, התשובה טמונה בעונה הגשומה. החודשים הרטובים יותר הם נובמבר ודצמבר, עם סיכוי גבוה יותר למשקעים בחודשים אלו. במהלך עונה זו, העיר חווה כ-28% מסך הגשמים השנתי שלה. לעומת זאת, בחודשים היבשים יותר של 29 במרץ עד 6 בספטמבר יש סיכוי נמוך בהרבה למשקעים, עם ממוצע של 6.2 ימים ללא גשם משמעותי.

בטומי, החודש הגשום ביותר הוא נובמבר, עם 10.9 ימי גשם בלבד. החודש הגשום ביותר הוא פברואר, אך גשם לבדו אינו צורת המשקעים היחידה. נובמבר חווה 38% מימיו כגשם בלבד. ההסתברות הגבוהה ביותר לגשם היא ב-28 באוקטובר, בעוד שההסתברות הנמוכה ביותר היא ב-15 בפברואר. בהתאם לעונה, הרוח יכולה להשתנות בטומי עד 10 אחוזים בתוך חודש ויום נתון.

הטמפרטורות בטומי משתנות עונתיות

החודשים הקרירים ביותר הם 22 בדצמבר עד 22 באפריל, עם טמפרטורה ממוצעת של חמישים ושבע מעלות פרנהייט. עם זאת, חודשי הקיץ חמים להפליא, כשהטמפרטורות מגיעות ל-81 מעלות פרנהייט באוגוסט. הסיבה לכך היא שהעיר מוקפת הרים הלוכדים חום ורוח, וכתוצאה מכך סופות רוח חמות ואחריהן גשם כבד. אם אתם מתכננים לבקר בעיר זו בחודשי הקיץ, עדיף לתכנן את הטיול לזמן זה.

החודש הרטוב ביותר בטומי הוא דצמבר. באותו חודש, העיר תחווה הכי הרבה גשם. למרות החודשים הרטובים יותר, ספטמבר הוא בדרך כלל החודש היבש ביותר. עם 56 שעות של אור שמש, בטומי בדרך כלל נעימה למדי בספטמבר. בנוסף, יש שבע שעות של אור שמש ביום. באופן זה, מזג האוויר אינו קיצוני מדי עבור המבקרים. עם זאת, כדאי לבדוק את תחזית מזג האוויר לפני היציאה לעיר.

חודשי הקיץ הם החודשים החמים ביותר בטומי, עם טמפרטורות ממוצעות של בסביבות עשרים מעלות צלזיוס. החודשים היבשים ביותר הם מרץ וספטמבר. בנוסף לחודשים אלו, תוכלו לצפות למצוא מגוון תנאי מזג אוויר נעימים לאורך כל השנה. עם זאת, אם אתם מחפשים כמה חופים נהדרים, תוכלו לבקר במהלך החודשים החמים ביותר של מרץ, אפריל ואוגוסט. במהלך הקיץ, הטמפרטורות חמות יותר ולחות יותר.

עוד מידע על בטומי:

אורך היום בטומי

אורך היום בטומי ארוך. זה 8 שעות ו-48 דקות בחורף. היום הקצר ביותר הוא 22 בדצמבר, והארוך ביותר הוא 28 בפברואר. אורכו של היום נע בין תשע שעות לאחת עשרה שעות ועשרים דקות בקיץ. הטמפרטורות בטומי נעימות בדרך כלל, כאשר השפל יורדים רק לעתים רחוקות מתחת ל-32 מעלות F. מהירות הרוח נמוכה, עם 0.4 מייל לשעה בממוצע לאורך היום.

העיר הוקמה לראשונה במאה ה-19, והיא גדלה במהירות בתקופת פורטו פרנקו. מאוחר יותר התפתחה העיר לנמל ומרכז תעשייתי גדול, ומיקומה האסטרטגי כנקודת מעבר ונמל מרכזי זיכה אותה בתואר "הפנינה של הקווקז". כיום, באטומי היא ביתם של מגוון רחב של צמחים סובטרופיים ומונומנטים היסטוריים-אדריכליים.

חוף הים של העיר מלא במראות מעניינים, כולל 'מגדל האלפביתי', בניין גלילי גדול שאמור להידמות לסליל ה-DNA. הבניין כולו מכוסה באלפבית גאורגי, שנראה כמו קוד אמנותי. בלילה האותיות מוארות וחלק עליון בסגנון כדור דיסקו משנה דפוסי אור. רחובות העיר עמוסים במבנים היסטוריים, המאפשרים טיול יפהפה בעיר.
מזג אוויר בטומי

הסיכוי למשקעים משמעותיים בטומי

הסיכוי למשקעים משמעותיים ב-BatumI תלוי בשני גורמים: כמות המשקעים שיורדת וכיוונה. בעיר יש שונות עונתית משמעותית בגשמים.
באזור יש שינוי גובה ממוצע של 45 רגל וחווה מגוון רחב של גבהים במרחק קצר. כמות המים בטומי משתנה בכמעט עשרה אחוזים ברדיוס של 50 מיילים. העיר מכוסה ברובה בעצים ובצמחייה דלילה, כאשר המים מכסים 44 אחוז מהעיר.

החודשים הרטובים ביותר בטומי הם נובמבר ודצמבר, עם סיכוי גבוה מ-28% למשקעים בכל יום נתון. החודש הרטוב ביותר בטומי הוא נובמבר, הממוצע הוא 10.9 ימים עם לפחות 0.04 אינץ' של משקעים. החודשים היבשים יותר הם 29 במרץ עד 6 בספטמבר, עם ממוצע של 5.2 ימים ללא משקעים משמעותיים. יש גם תקופות של משקעים גבוהים בטומי, אבל הם בדרך כלל נדירים.

הסיכוי למשקעים משמעותיים בבטומי משתנה בהתאם לעונה

מזג האוויר באביב חם יותר מחודשי הקיץ, וכמות המשקעים הממוצעת היא פחות מחמישה סנטימטרים בשנה. הקיץ יכול להיות חם ולח במיוחד, כשהטמפרטורות מגיעות לשיא של 16 מעלות צלזיוס. בנוסף, הרים בחלק המזרחי של העיר לוכדים רוחות וחום וסופות רוח חמות עלולות לגרור אחריהן גשמים עזים. הטמפרטורה הממוצעת בטומי נעה בין שתיים לארבע מעלות.

בעוד שהקיץ יבש בדרך כלל בטומי, החורף עשוי להיות מעט בלתי צפוי. חצי שבוע עשוי להיות שמש וחמים, בעוד החצי השני יהיה קר, מעונן וגשום. בעוד שלג בטומי הוא נדיר, הוא יכול להיות כבד כאשר שלג יורד. עם זאת, הזמן הטוב ביותר לבקר בטומי הוא אמצע האביב עד אמצע הסתיו. מזג האוויר באזור זה אינו צפוי, ולכן עדיף לנסוע בזמנים אלו.

האקלים של באטומי משתנה מיום ללילה. היום הקצר ביותר הוא 22 בדצמבר עם תשע שעות ותשע דקות של אור יום, ואילו הארוך ביותר הוא 21 ביוני עם חמש עשרה שעות ושתים עשרה דקות של אור יום. קו שחור מציין את מספר השעות שבהן השמש נראית. רצועות צבע מציגות אור יום מלא, דמדומים ולילה. העונה היבשה יותר נמשכת 5.2 חודשים, מנובמבר עד מרץ. החודש העמוס ביותר בתיירות בטומי הוא מרץ.

הטמפרטורה הממוצעת בטומי

הטמפרטורה הממוצעת בטומי במרץ היא 51 מעלות פרנהייט. ניתן לתאר את מזג האוויר במרץ כקריר ולח. הימים החמים ביותר של החודש יכולים להגיע ל-81 מעלות F והימים הקרירים ביותר הם בינואר ופברואר. בהתבסס על נתונים היסטוריים, הטמפרטורות הללו אינן שונות מאוד זו מזו. הגרף למטה מציג את הטמפרטורות הממוצעות עבור ימים שונים של החודש ב באטומי. מהירות הרוח הממוצעת בתקופה זו של השנה היא 3.2 מייל לשעה.

הטמפרטורה בטומי משתנה לאורך השנה. לעיתים רחוקות הוא יורד מתחת ל-32 מעלות ורק לעיתים רחוקות מגיע לשיאים של שנות השמונים. תחילת יולי עד סוף אוגוסט הם החודשים הטובים ביותר לבקר בטומי. השיא הממוצע ביולי הוא 79 מעלות פרנהייט. החודש החם ביותר הוא אוגוסט. עם זאת, מרץ אינו חם כמו יולי. למרות הטמפרטורות הגבוהות, עדיין כדאי לקחת בחשבון את העונה הגשומה.

העונה הגשומה נמשכת כ-6.7 חודשים. במהלך תקופה זו, קיים סיכוי של יותר משני-שמונה אחוזים שבכל יום נתון יהיה גשום. בנובמבר יש את המספר הגבוה ביותר של ימי גשם בטומי, עם ממוצע של 10.9 ימים המכילים לפחות 0.04 אינץ' של משקעים. העונה היבשה יותר נמשכת 5.2 חודשים, מה-29 במרץ עד ה-6 בספטמבר. בטומי יש חמישה חודשים של מזג אוויר יבש, כשהיבש ביותר הוא מרץ. בחודש מרץ, הטמפרטורה הממוצעת בטומי היא עשר מעלות צלזיוס.

הטמפרטורה הממוצעת בטומי בחודש מרץ היא בסביבות 10 מעלות פרנהייט, בעוד שמי הים הם בסביבות שמונה עשרה מעלות. זה יכול להיות קר לפעמים, אז עדיף להתלבש נעים כדי להימנע מהקור. כמות המשקעים במרץ נמוכה יחסית, ועומדת על 2.7 אינץ' בלבד במשך ארבעה ימים. עם זאת, ישנם מספר ימים עם שלג וגשם. מזג האוויר בחודש מרץ הוא ברובו נוח ונעים.

ימים עם רוב הגשם בטומי

האקלים בטומי די בלתי צפוי ואי אפשר לדעת למה לצפות. חצי מהזמן שטוף שמש וחם, בעוד החצי השני מעונן וגשום. החורף בטומי הוא בעיקר מעונן וקר, וקיים סיכוי שהאזור עלול לחוות שלג. העיר בדרך כלל לא חווה שלג במהלך העונה הזו, אבל אם יש כזה, הוא יירד במהלך הלילה. הזמן הטוב ביותר לבקר בו הוא אמצע האביב עד אמצע הסתיו.

מה-29 בספטמבר עד ה-1 ביוני, מזג האוויר בעיר מעונן במשך רוב ימות השנה. למעשה, החודש המעונן ביותר הוא ינואר, עם כיסוי עננים בממוצע של 64%. במונחים של גשם, יום רטוב מוגדר כיום שבו לפחות 0.04 אינץ' של נוזל נופל מהשמים. מספר זה משתנה לאורך השנה ובחלקים שונים בטומי. אז אם אתם מתכננים ביקור בטומי במרץ, קח בחשבון את הגורמים האלה.

אם אתם מתכננים לבקר בטומי במרץ, עדיף שתגיעו לשם בשבועות האחרונים של פברואר. הטמפרטורות בעיר מתונות ונוחות, למרות העובדה שמרץ הוא חודש גשום. הטמפרטורה הממוצעת בעיר היא עשר מעלות, ומי הים הם שמונה עשרה מעלות. באזור יורד גשם ב-18 ימים בחודש, או 78 מ"מ. בנוסף, יש 11 ימים יבשים ורק יומיים שבהם יש שלג.

הטמפרטורה הממוצעת של המים בטומי משתנה במידה ניכרת במהלך השנה. העונה החמה נמשכת 3.4 חודשים, מה-20 ביוני ועד ה-1 באוקטובר, כאשר טמפרטורת המים היא מעל 72 מעלות פרנהייט. בחודש אוגוסט, טמפרטורת המים הממוצעת בטומי היא 78 מעלות פרנהייט, מה שהופך אותו לזמן מצוין לבקר בעיר. עם זאת, כדאי לבדוק את הטמפרטורה הממוצעת בעיר שכן אלו החודשים הנעימים ביותר.

העונה היבשה יותר נמשכת 5.2 חודשים בטומי

העונה הגשומה נמשכת 6.7 חודשים בטומי, עם סיכוי של 28% לגשם בכל יום נתון. החודש הגשום ביותר הוא נובמבר, עם 10.9 ימי גשם או יותר. העונה היבשה יותר נמשכת 5.2 חודשים ובממוצע 6.2 ימי גשם או פחות. יש 18 מוזיאונים בטומי. בעיר יש טמפרטורה ממוצעת של 66 מעלות צלזיוס.

מהירות הרוח הממוצעת לשעה בטומי משתנה רק במתינות במהלך השנה, כאשר החודש הסוער ביותר הוא ינואר, בעוד החודש השקט ביותר הוא מאי. כיוון הרוח הוא בדרך כלל דרומה, אם כי הוא יכול להשתנות לאורך כל השנה. בינואר, מהירות הרוח הממוצעת היא 5.5 מייל לשעה, בעוד שהחודשים היבשים יותר של השנה הם ינואר ופברואר. האקלים של באטומי הוא סובטרופי לח, המושפע מזרימת המים היבשתית מהים השחור. ההרים ממזרח לעיר לוכדים את הרוח והחום, וגורמים לכמות מתונה של גשם לרדת.

מזג האוויר בטומי משתנה בהתאם לטמפרטורה

החודש החם ביותר הוא יולי, ואילו החודש הקר ביותר הוא ינואר. החודשים היבשים יותר הם ינואר ואוגוסט. בעונה היבשה יותר, הטמפרטורות חמות ושטיפות שמש. העונה היבשה יותר נמשכת 5.2 חודשים. למזג האוויר הטוב ביותר בטומי, נסה לבקר במהלך החודשים הללו. האקלים בטומי מתון, עם טמפרטורות הנעות בין 7 מעלות צלזיוס ל-90 מעלות פרנהייט.

הטמפרטורה הממוצעת בטומי היא 14 מעלות צלזיוס ו-57 מעלות פרנהייט. הטמפרטורה הממוצעת עבור כל חודש היא נעימה של 21 מעלות צלזיוס (70 מעלות צלזיוס). עם זאת, החודשים היבשים יותר בטומי יהיו חמים יותר מאשר בחלקים אחרים של גאורגיה. יתרה מכך, העונה היבשה יותר נמשכת 5.2 חודשים בטומי. אם אתם מחפשים חופשת חוף שטופת שמש, כדאי לבקר בעיר בתחילת יולי או סוף אוגוסט.

החודש העמוס ביותר לתיירות בטומי בחודש מרץ

בחודש מרץ, האזור עמוס במבקרים. זה כאשר האביב בעיצומו. העיר מתחממת, ונועזים יכולים לשחות בים השחור. מרץ הוא גם הזמן הזול ביותר לבקר בפארקים הלאומיים, מכיוון שתוכלו לצאת לסיורים זולים יותר בחודש זה. אבל לפני שאתם יוצאים לבקר בטומי, הנה כמה דברים שכדאי לדעת. במרץ, העיר תראה את פריחת התיירות הגדולה ביותר שלה.

האביב בטומי חם עם כמות גשמים נמוכה יותר. הקיץ באזור זה הוא לעתים קרובות חם מאוד. ההרים במזרח לוכדים רוחות וחום, מה שמביא לסופות רוח חמות. סופת רוח חמה עלולה להפוך במהירות לגשם חזק. עם זאת, העיר תישאר מסבירת פנים בשאר ימות השנה. עדיף לבקר בטומי בין אמצע האביב לאמצע הסתיו, כאשר מזג האוויר הוא הכי נעים.

הטמפרטורות בטומי משתנות לאורך כל השנה. החודש החם ביותר הוא יולי. החודש הקר ביותר הוא ינואר, עם טמפרטורות סביב 7 מעלות צלזיוס. החודשים היבשים ביותר הם אוגוסט ומרץ. באטומי חווה מזג אוויר גשום ממאי עד אוקטובר. עם זאת, הטמפרטורות בחודש מרץ מתונות יותר מחודשים אחרים. שיא טיפוסי של 80 מעלות פרנהייט נפוץ בתקופה זו של השנה.

מרץ מביא את מזג האוויר האביבי האמיתי הראשון לחלקה המערבי של גאורגיה. מזג האוויר בטביליסי מתחיל להפוך מקור חורפי לקיצי עד סוף מרץ. הטמפרטורות עדיין יכולות לרדת לקפיא, אז עדיף לתכנן את הביקור במהלך תקופה זו במידת האפשר. עונת האביב בגאורגיה היא זמן מצוין לבקר בפארקים לאומיים ובמרכזי ערים היסטוריים. עוד תגלו שמזג האוויר במערב הארץ בלתי צפוי.

הזמן הטוב ביותר לסקי בטומי במרץ

יש כמה סיבות טובות לבקר בטומי במרץ. מזג האוויר בדרך כלל נעים, עם טמפרטורות הנעות בין 52 מעלות צלזיוס בתחילת האביב ל- 81 מעלות צלזיוס בסוף הקיץ. באופן כללי, לבאטומי מזג אוויר מתון מאוד, כאשר גשם יורד בתדירות נמוכה יותר מאשר בחודשים אחרים. הקיץ חם במיוחד, ותוכלו לצפות לחוות כמה סופות רוח חמות ואחריהן גשמים עזים.

מזג האוויר בחודש מרץ יכול להיות מעט בלתי צפוי, אבל בסך הכל עדיין חם למדי. הטמפרטורות יכולות לרדת כמעט בחצי תוך שבוע. לטביליסי עדיין יהיו מעט צבעי סתיו, אבל זה יכול להיות מעט דביק וגשום אחר הצהריים. עם זאת, החורף מגיע מוקדם לאזורים ההרריים, כאשר שלג מתחיל בגודאורי ומסטיה במחצית השנייה של החודש.

בעוד באפריל ומאי

יש את הסיכויים הנמוכים ביותר למשקעים משמעותיים, אמצע דצמבר ותחילת מאי הם הזמנים הטובים ביותר לסקי בטומי. בעוד שמזג האוויר עדיין נעים במרץ, צפו ליותר גשמים ביולי ואוגוסט. עם זאת, ייתכן שתרצה להימנע מחודשים אלו אם אינך בטוח לגבי בטיחות האזור. בנוסף, החודשים הזולים ביותר לביקור בטומי הם מאי ויוני, וסביר להניח שנובמבר לא ימשוך תיירים רבים.

האקלים בטומי משתנה לאורך השנה. בעוד ינואר הוא החודש הקר ביותר, יולי הוא החם ביותר, עם טמפרטורות ממוצעות סביב 14 מעלות צלזיוס. החודש הקריר ביותר לבקר בטומי הוא אוקטובר, בעוד ינואר הוא היבש ביותר. יש גם אקלים מתון יותר באפריל ואוקטובר. פסטיבל טביליסובה השנתי מתקיים באוקטובר. עם זאת, העונה הזו היא עדיין הפופולרית ביותר.