יש חיסונים שחייבים לעשות לפני טיסה לחו"ל?

יש חיסונים שחייבים לעשות לפני טיסה לחו"ל?

בשעה טובה החלטתם לטוס לחו"ל. זו יכולה להיות הפעם הראשונה שלכם ויכול להיות שאתם כבר מנוסים בתחום, יכול להיות שבעבר נסעתם לכמה ימים ועכשיו לכמה חודשים ויכול להיות שאתם נוסעים למקום מיושב או לגו'נגל באפריקה, בין כך ובין כך אתם עומדים לעשות כיף גדול.

אבל טיסות לחו"ל וטיולים מעבר לים, דורשים גם לא פעם לעשות חיסונים, חיסונים מפני מחלות וזיהומים מקומיים שונים כדי שלא תחלו בהם חלילה, וגם שלא תביאו אותם איתכם לארץ. אז האם יש חיסונים שחייבים לעשות לפני טיסה? מהם הפרמטרים שמשרד הבריאות לוקח בחשבון כשהוא ממליץ למטיילים לעשות חיסונים?. הנה קצת מידע שיכול לסייע לכם.

כל מקום והסיכון שלו.

כולנו מכירים את ההיסטריה סביב חיסונים לילדים כן או לא ואת השיח התקשורתי סביבם. "מסתבר" שלא רק בישראל יש מחלות ופוטנציאל למגפות, יש גם במדינות רבות אחרות בעולם וכמובן, לכל מדינה יש את רמת התברואה שלה ואת רמת שירותי הבריאות שלה, מה שקובע מהו הסיכון ומהם הסיכונים להידבק. אף אחד לא יכריח מטייל לעשות חיסון כלשהוא ואין חובה לעשות חיסונים לפני שיוצאים מהארץ, ובכל זאת, בן אדם אחראי הוא בן אדם שכשהוא נוסע למדינה בעייתית, הוא יגיע אליה מוכן ולא ייקח את הסיכון שהוא יידבר במחלה מסוכנת כלשהיא.

מתי עולה רמת הסיכון?

בכל שהייה שהיא בחו"ל בין אם היא לעסקים ובין אם היא לנופש או לטיול תרמילאות יש סיכון בהידבקות במחלה כלשהיא. ובכל זאת, יש רמות שונות של סיכון שצריך לקחת בחשבון, רמות שונות שכל אחת מהן יכולה לבשר על ההסתברות לחלות במחלה כלשהיא. רמת הסיכון תלויה בשלושה גורמים:

  • משך השהות – אם אתם נוסעים למדינה כלשהיא שנחשבת למסוכנת יחסית אבל רק עוברים בשדה התעופה זה או נמצאים בה לילה אחד, לעומת אם אתם מתכוונים לשהות בה כמה ימים או שבועות, זה רלוונטי לרמת הסיכון.
  • תנאי השהות בחו"ל – עוד פרמטר שצריך לקחת בחשבון כשמחשבים את רמת הסיכון הוא מהם תנאי השהות. יש תנאי שהות טובים כמו מלונות איכותיים ויש תנאי שהות נמוכים יותר כמו גסטהאוסים, וכמובן, יש טיול תרמילאים שהוא טיול עם תנאי ירודים יחסית לאפשרויות האחרות.
  • רמת תברואה – במדינות העולם המערבי רמת התברואה גבוהה בדרך כלל. ברוב המדינות הללו אין חשש, לעומת מדינות המזרח, חלק ממדינות דרום אמריקה ואפריקה שבחלקן יש רמת תברואה נמוכה.

לפנות למרפאת מטיילים

בסופו של דבר כפי שציינו, אף אחד לא יכריח אתכם. אין חובה להתחסן אבל יש אחריות אישית וקבוצתית. אם אתם עומדים לנסוע לחו"ל ואתם לא יודעים אילו חיסונים אתם חייבים לעשות (לא חייבים חוקית אלא בריאותית) כדאי שתפנו לייעוץ במרפאת מטיילים שם ידריכו אתכם.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
טרוול בוקס

טרוול בוקס

גם זה יכול לענין אותך