בשעה טובה החלטתם לטוס לחו"ל. זו יכולה להיות הפעם הראשונה שלכם ויכול להיות שאתם כבר מנוסים בתחום, יכול להיות שבעבר נסעתם לכמה ימים ועכשיו לכמה חודשים ויכול להיות שאתם נוסעים למקום מיושב או לגו'נגל באפריקה, בין כך ובין כך אתם עומדים לעשות כיף גדול.

אבל טיסות לחו"ל וטיולים מעבר לים, דורשים גם לא פעם לעשות חיסונים, חיסונים מפני מחלות וזיהומים מקומיים שונים כדי שלא תחלו בהם חלילה, וגם שלא תביאו אותם איתכם לארץ. אז האם יש חיסונים שחייבים לעשות לפני טיסה? מהם הפרמטרים שמשרד הבריאות לוקח בחשבון כשהוא ממליץ למטיילים לעשות חיסונים?. הנה קצת מידע שיכול לסייע לכם.

כל מקום והסיכון שלו.

כולנו מכירים את ההיסטריה סביב חיסונים לילדים כן או לא ואת השיח התקשורתי סביבם. "מסתבר" שלא רק בישראל יש מחלות ופוטנציאל למגפות, יש גם במדינות רבות אחרות בעולם וכמובן, לכל מדינה יש את רמת התברואה שלה ואת רמת שירותי הבריאות שלה, מה שקובע מהו הסיכון ומהם הסיכונים להידבק. אף אחד לא יכריח מטייל לעשות חיסון כלשהוא ואין חובה לעשות חיסונים לפני שיוצאים מהארץ, ובכל זאת, בן אדם אחראי הוא בן אדם שכשהוא נוסע למדינה בעייתית, הוא יגיע אליה מוכן ולא ייקח את הסיכון שהוא יידבר במחלה מסוכנת כלשהיא.

מתי עולה רמת הסיכון?

בכל שהייה שהיא בחו"ל בין אם היא לעסקים ובין אם היא לנופש או לטיול תרמילאות יש סיכון בהידבקות במחלה כלשהיא. ובכל זאת, יש רמות שונות של סיכון שצריך לקחת בחשבון, רמות שונות שכל אחת מהן יכולה לבשר על ההסתברות לחלות במחלה כלשהיא. רמת הסיכון תלויה בשלושה גורמים:

לפנות למרפאת מטיילים

בסופו של דבר כפי שציינו, אף אחד לא יכריח אתכם. אין חובה להתחסן אבל יש אחריות אישית וקבוצתית. אם אתם עומדים לנסוע לחו"ל ואתם לא יודעים אילו חיסונים אתם חייבים לעשות (לא חייבים חוקית אלא בריאותית) כדאי שתפנו לייעוץ במרפאת מטיילים שם ידריכו אתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *